Levné a široké uplatnění

Samolepky / Polepy na vozidla / polepy výloh / tvarový ořez / Poutače / stojany

Řezaná reklama je v signmakingu nejběžněji používaná technologie. Původně ruční řezání je nahrazeno výhradně pomocí řezacích plotrů na samolepící fólii v široké paletě barev. Po vyřezání ploterem se za pomocí nože ručně separuje zbytkový materiál folie a následně se vyřezaný motiv přelepí tzv. přenosovou fólií, která usnadňuje následnou aplikaci tím, že motiv drží pohromadě. 

Krátkodobé (3 roky)

Jak již název napovídá, životnost těchto materiálů většinou se pohybuje v rozmezí do 3 let. Vhodné jsou např. do interiéru a tam, kde je požadavek nízké ceny s krátkou životností. Vhodné jsou pro lepení převážně hladké plochy. Fólie jsou dodávány v lesklém nebo matném provedení. Ideální např. pro polep výloh, pro krátké propagace apod.

Střednědobé (5 let)

U těchto fólií je více kladen důraz na životnost, která je až 5 let. Používají se například na dopravní prostředky a jsou vhodné pro použití v exteriéru, dopravní prostředky, výlohy apod. Jsou vhodné pro lepení i na mírně zakřivené plochy. Dodávány jsou zejména v lesklém provedení.

Dlouhodobé (7-12 let)

Pokud požadujeme delší životnost a větší odolnost vůči externím vlivům, jsou ideální volbou polymerické nebo lité fólie, které svou životností přesahují 5 let. Jejich vlastnostmi je stálobarevnost, měkkost a dobré kopírování nerovných povrchů a velmi dobrá zpracovatelnost. Použití na karosérie automobilů, dopravní prostředky a další.

Speciální

Translucentní folie – prosvětlovací fólie, které při prosvícení propustí požadované množství světla a rozvedou ho v ploše.

Transparentní fólie – fólie, které jsou průsvitné s UV ochranou. Lepí se většinou na výlohy obchodů za účelem ochrany proti UV záření.

Reflexní fólie – po nasvícení odráží světlo, perfektně se hodí jako bezpečnostní prvky, označení dopravních svodidel a značek apod.

Fluorescentní fólie – fólie s vysokou zářivostí barev s kratší životností, jsou zejména ideální na polep výloh obchodů nebo kde chcete upoutat zákazníka výraznou barvou.

Fotoluminiscenční folie – absorbují světlo, které následně vyřazují ve tmě, používají se na označení různých bezpečnostních prvků, nouzových východů atd.