DTP

DTP zkratka neboli “Desktop publishing” pochází z angličtiny. Termín DTP se rozšířil v 80. letech 20. století, kdy společnost Aldus uvedla na trh sázecí program PageMaker. Tento program časem doplnily pro grafické služby profesionální QuarkXpress, Adobe InDesign, nebo zdarma poskytovaný TeX a jeho pozdější komerční klony a nesmíme opomenout také Scribus. Dobrou zprávou je, že další levnou alternativou přibude do rodiny studia Affinity program s názvem Publisher. Více informací naleznete v našem blogu.

Samotná sazba dokumentu spočívá ve vkládání textů a obrázků na stránku a jejich upravách. Většina sázecích programů pracuje v režimu WYSIWYG („What you see is what you get“) a nabízí celou řadu funkcí, od importu mnoha formátů až po pokročilou přípravu pro tisk.

Výrobní proces tiskoviny můžeme rozdělit na následující etapy:  předtiskové přípravy, tisk, dokončovací zpracování

Grafický design
Optimalizace
Responzivní design
Webhosting

Responzivní zobrazení

Webové prezentace vždy uzpůsobujeme dle přání zákazníka. Výsledný vzhled prezentace a nebo technické řešení a možnosti jsou vždy individuální s ohledem na Váš požadavek.

Webové prezentace připravujeme s důrazem na výkon. Každá prezentace se optimalizuje pro rychlost, responsivní design, SEO pro optimální zobrazení výsledků ve vyhledávačích a katalogů.

Provedeme „Re-design“ Vaší stávající prezentace za účelem zvýšení efektivnosti a výkonosti webové prezentace. Neprovádíme optimalizace na jiných systémech než je WordPress. Nasazujeme vlastní řešení a modernizujeme stávající prezentace.

Ke každé prezentaci nabízíme vykonný server s dostatečným prostorem, Mysql databázi, PHP 7, vlastní e-mailové adresy, webová správa, SSL zabezpečení certifikátem, servis 24/7.

Grafické služby – tištěné

 • Vizitky, novoročenky
 • Letáky (jednostranné, skládané)
 • Katalogy (sazba nových i úprava klientských dat)
 • Plakáty, CLV
 • Billboardy, bannery
 • Reklamní cedule, orientační systémy
 • Loga, Corporate manuály
 • Potisk na dopravní prostředky
 • Potisk na textil

Grafické služby – netištěné

 • Novoročenky
 • E-mailové podpisy
 • Tvorba e-mailových zpravodajů (newsletterů)
 • Bannery, slidery pro web nebo inzerci
 • Hlavičkové dokumenty (šablony pro Word)
 • PDF on-line katalogy
 • Loga, Corporate manuály

Předtisková příprava

Zahrnuje kompletní přípravu zakázky k tisku. Výstupem z předtiskové přípravy je obvykle tisková forma. Tu nejčastěji zhotovuje tiskárna. Z našeho studia odchází pouze podklady pro její zhotovení. Tiskárna následně z dodaných podkladů provede archovou montáž (rozmístění stránek na tiskový arch) a zhotovení tiskové formy. Při předávání tiskových podkladů zajišťujeme veškerou komunikaci s tiskárnou.

Grafické služby

Naším úkolem je dle požadavků klienta vytvořit grafický návrh a připravit jej pro předání do tisku. Rozsah práce je dán tím, co vše nám předá klient. Někdy je zapotřebí vymyslet veškeré grafické prvky. Nabízíme i možnost nákupu vektorů a fotografií ve spolupráci s foto bankou nebo nafotíme i autorské fotografie. Jindy připravujeme grafický návrh na základě grafických podkladů dodaných klientem (loga, fotografie atd.) V některých případech jen převedeme klientův návrh do takové podoby, aby šel realizovat tisk. Ve všech případech zastupujeme klienta v komunikaci s tiskárnou a řešíme veškeré technické náležitosti.

Pokud má klient zájem pouze o tisk v menším nákladu a o menším rozměru, doporučujeme využití tisku a to na laserovém tiskovém stroji (většinou do formátu A3+) nebo pomocí ploteru (až do formátu A0). Tisk menších sérií (do 100 kusů) by při tisku v tiskárnách vyšel kvůli složité předtiskové přípravě mnohem dráže než tisk digitální.

Předání dat

Grafické návrhy pro následné korektury zasíláme nejčastěji ve formátu JPG. Finální tisková data ve formátu PDF dle specifikace tiskárny. Při tisku objemných zakázek doporučujeme provést fyzickou kontrolu nátisků. Dle obchodních podmínek je klient vždy povinen provést kontrolu dat před tiskem. Na pozdější reklamace, které vznikly v důsledku nedostatečné kontroly nebude brán zřetel. Zdrojová data standartně nepředáváme a v případě potřeby je možnost je odkoupit.

Pro zjištění konkrétní ceny nás kontaktujte.

Reference grafických prací

grafické studio

grafické služby a předtisková příprava

DTP

Profesionální zpracování grafiky pro tiskový výstup. Výsledný tiskový výstup je v souladu s tiskovými normami pro správné zachování věrnosti barev.

Fotografické služby

Focení na digitální zrcadlovce  objektivy Nikkor 50mm 1.8,  Nikon 18-105mm, Samyang Fisheye 8mm, fotografická postprodukce.

On-line reklama

Vytváření, správa a analytika on-line kampaní pro vyhledávače a sociální sítě. Tvorba podpůrné grafiky dle parametrů.